http://us7.campaign-archive2.com/home/?u=c8e9efc995575f3c8eed92d3f&id=80239bdcb3

POSĖDIS

Liaudiškai tariant, tai yra interviu.
Daina Dubauskaitė 2016-02-04 11:33
Nors Michael Mayer užaugo praktiškai miške, ir jame jaunąjį vokietį pasiekė elektroniniai garsai. Visgi labai gerai, kad galiausiai jis persikraustė į kiek labiau urbanizuotą vietovę – Kelną. Jau daugiau nei 20 metų vienas miesto muzikos simbolių yra muzikos kompanija (nes ne tik leidykla!) „Kompakt“, kurioje Michael Mayer darbuojasi su Wolfgang Voigt ir Jürgen Paape. Prie pastarųjų artistas prisijungė jiems įkūrus parduotuvę „Delirium“, kurioje Michael Mayer nerado norimų įrašų. Ir garsiai tai pakomentavo. Atrodo, jam tai daryti sekasi ir šiandien.
Daina Dubauskaitė 2015-12-28 14:08
Visai simboliška, kad trumpas ir strategiškai itin aiškus pokalbis su scenos artistu, dabar jau drąsiai vadintinu kompozitoriumi, Mariumi Stavariu įvyko metų pabaigoje. Simboliška ir pokalbio priežastis, Kauno nacionaliniame dramos teatre neseniai įvykusi institucijos 95-mečiui skirta spektaklio „Hamletas“ premjera. Apskritai nustebau spektaklį kūrusių asmenų sąraše, kurio viršuje – Vidas Bareikis, išvydusi kompozitoriaus Mariaus vardą, nors, tiesą sakant, būtent šiemet jaučiuosi galutinai su juo, kaip reiškiniu, susigyvenusi.
Daina Dubauskaitė 2015-12-08 21:42
„Fur Coat“ išgooglinti sunku, nes internetas vis kiša kokius maidingus kailinius į pirkinių krepšelį, bet visgi jau daugiau nei 10 metų šis žodžių junginys taip pat reiškia vis stiprėjantį elektroninės šokių muzikos duetą. Stiprybės dviems vaikinams iš Venesuelos suteikia tokios leidyklos, kaip „Crosstown Rebels“, „BPitch Control“, „Hot Creations“… Ir taip, Sergio Munoz ir Israel Sunshine yra įrodymas, kad Lotynų Amerika svarbi ir šioje scenoje. Nors ir šiuo metu gyvena Barselonoje, bet apie tai – interviu su dueto puse Sergio gilumoje. Gruodžio 18-ą abu jie atvyksta į „Opium“, kur taps dar vienais serijos „Jäger Blow-Out“ herojais. O šie išvien stiprūs.
Daina Dubauskaitė 2015-09-23 16:15
Vidis, į „Opium“ pakvietęs Kai Hugo, prisipažino, kad tai – tikras viešų ir privačių interesų suderinimas, nes artistas jam patinka labai, bet pats pasirodyme dalyvauti negalės. Man ir patinka, ir galėsiu, ir privalėsiu – Tim Sweeney iniciatyvos „Beats In Space“ išleistas albumas „Palmbomen II“ tapo vasaros puošmena, o pasigilinusi į ankstesnę olando kūrybą atradau ir daugiau džiaugsmų.
Daina Dubauskaitė 2015-06-17 10:01
Šiomis dienomis, tiksliau, sutemus, vienur ar kitur Vilniaus senamiestyje gali išvysti namų sienas nuklojančius margaspalvius, labai smulkių detalių kupinus piešinius. Jų autorė – Monika Liu. Ji – ne dailininkė, kaip pati sako – ir ne muzikos prodiuserė. Bet, jei leistų pasakyti man, įvardinčiau ją kaip 360° kūrybingą asmenybę, neturinčią nė vieno šiurkštaus bruožo – tiek viduje, tiek išorėje. Visiškai laisvą ir tuo pačiu nuolat besijaudinančią.
Daina Dubauskaitė 2015-06-04 16:32
Su Profile susipažinau – asmeniškai, nes muziką jau buvau girdėjusi – „Tallinn Music Week“ metu, po jo pasirodymo „The Baltic Scene“ renginyje. Tai artisto agentas Henrik labai kvietė ateiti, ir nesuklydau sutikusi. Dar tame pačiame renginyje susitikau leidyklos „Processed“ įkūrėją Margus Löve (L-OW, 1DERL&) – jis apie Profile papasakojo daug įdomių dalykų, darniai prigludusių prie jo beprotiškai gamtiško, debesų spalvos, ir tuo pačiu matematiškai estetiško, dubby ir techy, kartais housey skambesio.
Daina Dubauskaitė 2015-06-03 15:42
Susitikom su Marku diskotekoje. Netikėtai. Bet prieš mažiau nei parą, suvokusi, kad albumas „Puzzleman“ pasirodė prieš porą mėnesių, jau buvau parašiusi jam žinutę su klausimu „Gal duosi man interviu?“. Susitarėm. Vėliau teko dar paderinti mėnulio fazes, bet štai, ryškų gegužės pabaigos rytą aš užsisakiau kavos, Markas – nieko.
Daina Dubauskaitė 2015-05-12 15:20
„Sveiki, aš GON, ir aš viską darau burna“, – vieną gegužės šeštadienį pradėdamas savo pasirodymą prie Radvilų rūmų ištarė šiaip jau diplomuotas architektas Žygimantas Gudelis. Kaip žemiau esančiame interviu pats suskaičiuos, jis „tai daro“ jau 15 metų, ir taip, vis dar reikia aiškinti, kas gi vyksta pasirodymo metu. Paprasčiausia būtų Žygio veiklą įvardinti kaip „beatbox“, bet aš drįsčiau teigti, kad GON – daug plačiau, nei tai. Ar kaip tik daug siauriau..?
Daina Dubauskaitė 2015-04-23 22:34
Oficialiame Legowelt presspack’e dominuoja muilinės foto iš prodiuserio namų, kuriuose sintezatorių daugiau, nei pas vienišą pensininką kaktusų. Įsijungus bet kurį iš nesuskaičiuojamos daugybės olando įrašų toks prisistatymo būdas nestebina, o perskaičius, kad Danny Wolfers save pristato kaip ufologą bei yra įmonės „Pacific Micro International Software™“ vadovas, viskas susideda į gana specifinės spalvinės gamos paveikslą. Atstovaujantis sintetinei Hagai ir jos pažiboms „Bunker Records“, bet tuo pačiu vienintelis toks Legowelt į Vilnių grįžta po tikrai per ilgos pertraukos. Todėl tikiuosi smarkiausio. „Briusly Gyvas!“ jau už kampo, o čia trumpokas, bet tolygiai atviras mūsų pokalbis.
Daina Dubauskaitė 2015-04-07 10:55
Ant lėtos, kreivos, tamsios, dulkėtos, niekuomet nenuslūgstančios šokių muzikos bangos iš Meksikos jis atplaukė 2009-aisiais, kuomet debiutavo labai lotyniškoje leidykloje „Cómeme“. Čia pasirodė ir debiutinis Rebolledo albumas, o kompiliacija pernai papuošė šios „motinos“ – „Kompakt“ – katalogą. Apie gimtinę, apie meilę automobiliams, apie atsidavimą kūrybai ir inspiracijų paieškas Šibujos įrašų krautuvėse – mano pokalbis su ponaičiu Mauricio „Pachanga Boy“ Rebolledo. Vrum, vrum, balandžio 17-ą jis vainikuos „Jäger Blow-Out“ sezoną klube „Opium“. Inčai, Pupa, Calli ir visi kiti trina delnais!
Daina Dubauskaitė 2015-03-25 22:44
Su barseloniečiais techno prodiuseriais Surit ir Samot apsikeitėm vos keliais laiškais, bet jaučiuosi, lyg juos pažinočiau jau seniai. Ir net negirdėjau jų live’o „Sūpynėse“ prieš porą metų, nors liudininkai dar iki šiol dalinasi šiltais epitetais. Šiltas – gal nekasdieniškas žodis kalbant apie konceptualų techno, bet, matyt, užtikrintos NX1 idėjos bei kryptingas darbas tikrai kursto temperatūrą. Projektas su nauja gyva programa grįžta į Lietuvą, pas savo bičiulius minimalistus, ir balandžio 3-ą „Kablyje“ padės pristatyti festivalį „Dimensions“. Kol kas – šiltai apie vėsius dalykus.
Daina Dubauskaitė 2015-03-24 18:14
Mano santykis su dub techno tikrai intymus, kaip ir pati muzika, reikalaujanti maksimalaus atsidavimo bei panirimo, ir labai apsidžiaugiau išgirdusi apie vietinę, lietuvišką jos leidyklą „Redscale“. Apie tai jau kalbėjausi su jos iniciatoriumi ir puikiu prodiuseriu grad_u, o penktadienį jis kviečia artimiau susipažinti su daniškais aidų garsovaizdžiais.
Daina Dubauskaitė 2015-03-19 09:32
Kai prieš kelerius metus pirmą kartą išgirdau „Pop (You Got It)“, nesinorėjo tikėti, kad tai lietuvių kūrinys. Ir dabar ne visada pavyksta išsivaduoti iš tų juokingų kompleksų, o tuomet įsivaizduojama praraja tarp „ten“ ir „čia“ buvo dar gilesnė. Visgi sėkmingai sustartavęs duetas „The Sneekers“ drauge su kitais tuo pačiu metu iškilusiais lietuvių prodiuseriais pasienio tranšėją gana greitai užpylė kokybiška, ir „ten“, ir „čia“ aktualia produkcija.
Daina Dubauskaitė 2015-03-18 17:04
Ėmusį skambėti kartu su pirma ir stipriausia Lietuvos beatmakerių banga, bet ne visiškai joje, Jacques Gaspard Biberkopf prieš keletą metų esu pavadinusi vaikščiojančia muzikos biblioteka ir enciklopedija. Iš tiesu sunkiai projektuoju situaciją, kurioje jis, pavyzdžiui, apie naują atlikėją sužinotų iš manęs. Visgi iš kažkur Gediminas vos užgimusius, tiksliau, susintetintus skambesius traukia, įkvėpia ir transliuoja. Pats ir sintetina!
Daina Dubauskaitė 2015-03-16 17:50
Vaikiną su „Hate Hard“ džemperiu dažniau ėmiau pastebėti renginiuose (ar jų fotogalerijose feisbuke) visai neseniai, o šiandien jau būna ir taip, kad per vakarą Aleksui tenka perbėgti per tris klubus. Norėčiau tikėti, kad sėkmė Vilniuje nesibaigs – prie jo pseudonimo rašomas užsienio leidyklos pavadinimas, ir tai tikrai gali nuvesti kažkur stipriau. Thing – kieto, griežto, techniško skambesio kūrėjas, randantis bendrą kalbą ir su Rembo, ir su „The Sneekers“, ir su „Cecho 48“ šokėjais. Rado ir su manimi, prie kavos, pasakodamas viską nuo pačių pradžių iki artimiausių tikslų.
Daina Dubauskaitė 2015-03-09 15:49
Greičiausiai esi kėlęs ranką į viršų pagal Tom Trago seną-gerą-skambantį-vėl-naujai „Use Me Again“. Manau, šis kūrinys ne tik svarbiausias olando diskografijoje, bet ir puikiai įprasmina bei vaizduoja Tom Trago pasaulėžiūrą, įtakas, kūrybinę galią ir techniką. „Rush Hour“ leidyklos vaikis, svarbi Amsterdamo scenos ir jau uždaryto klubo „Trouw“ dalis savo teigiamu skambesiu Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse dalinsis su St. Stereo nakties „Preliudai“ šokėjais – DJ kombinacija, pridėjus dar Tadą Quazar ir Mantą T., šįkart ypač taikli. Pavasaris, gėlės ir jokių rūpesčių.
Daina Dubauskaitė 2015-03-05 10:37
Athanassios Christos Macias nėra superžvaigždė ir, atrodo, niekuomet nenorėjo tokia būti. Jis net ne garsus prodiuseris. Prieš beveik pusšimtį metų Frankfurte gimęs Ata – taip jo vardas rašomas plakatuose – yra visų pirma elektroninės muzikos scenos puoselėtojas. Iš pradžių – kaip didžėjus, tuomet – kaip parduotuvės „Delirium“ steigėjas, vėliau ir kaip „Klang Elektronik“ ar „Playhouse“ įkūrėjas ir… klubo „Robert Johnson“ šeimininkas. Kadangi Frankfurtas nėra Berlynas, klubas nėra taip garsiai linksniuojamas, kaip „Berghain“, bet to irgi nereikia. Nes jame, sunkokai randamame, telpa tik 300 žmonių.
Daina Dubauskaitė 2015-02-05 17:44
Darren White pernai turbūt trankiau ar švelniau paminėjo veiklos 20-metį. Būtent 1994-ieji laikomi jo starto metais wikipedijoje, ir jis buvo vienas tų, kurie stovėjo palatoje gimstant jungle ir drum’n’bass. Žanro paauglystę praleidęs supergrupės „Bad Company“ sudėtyje šiandien dBridge gali pelnytai vadintis tėvu, o jau daugiau nei dešimtmetį puoselėjama leidykla „Exit Records“ – vienu iš žanro almanachų.
Daina Dubauskaitė 2015-02-02 21:13
Kai gimė Cedrik Fermont, jo tėvynė Kongo Demokratinė Respublika vadinosi Zairu. Vis dar vadinosi taip, kai startavo pirmasis Belgijoje užaugusio C-drík projektas „Črno Klank“ – tai buvo 1989-aisiais. Šiandien į Berlyne apsistojusio belyčio pasaulio piliečio CV telpa garso menas, elektroakustika, ambient, acid, noise, industrial, minimal wave, garso režisūra, radijo laidos, leidykla, muzika kinui ir šokiui, paskaitos, pusšimtis su pasirodymais aplankytų šalių ir DJ keisas, kuriame telpa viskas nuo free jazz iki breakcore. Ir keisą, ir paskaitą gausime ateinantį savaitgalį, kuomet C-drík lankysis festivalyje „Speigas“. O aš jau spėjau užmegzti internetinę pažintį, nors tikiu, kad ji atskleidė gal tik kokius 2 procentus asmenybės.
Daina Dubauskaitė 2014-12-31 12:05
Vienas gerų dalykų šiaip jau vargingoje ir turbūt paskutinėje „Sattoje“ šiemet buvo britų Mumdance ir Logos back2back’as. Kadangi man, kaip ir visiems kitiems, prireikė laiko susivokti po savaitgalio Latvijoje, ir pokalbis su Mumdance kantriai laukė savo eilės. Manau, geriausi šio prodiuserio ir didžėjaus laikai – dar ateityje (vos prieš mėnesį jis buvo „Red Bull Music Academy“ studentas, tai irgi turėtų pasitarnauti), tad tikrai nevėluoju. O papasakoti jis turi ką – žingeidumas Mumdance jau apsuko aplink visą pasaulį. Ne kiekvienas madinguolis galėtų pasigirti darbu su egiptiečių ar brazilų geto superžvaigždėmis, tiesa?
Daina Dubauskaitė 2014-12-30 10:52
Balandį festivalyje „Kino pavasaris“ buvo pristatyta nauja dokumentinė latvių režisieriaus Mario Martinsono juosta „OKI: „In The Middle Of The Ocean“. Jos garso takelio autorius, amerikietis William Goldstein, irgi viešėjo Vilniuje. Iš viso tokių takelių jo biografijoje – per pusšimtį, taip pat – keliasdešimt autorinių muzikos albumų, darbas įrašų kompanijoje „Motown“, „Emmy“ ir „Grammy“ nominacijos bei savitos kūrybinės technikos, pavadintos „Instant Composition“, vystymas. Dar – bendradarbiavimas su tokiomis kompanijomis, kaip „Roland“. Oho? Oho.
Daina Dubauskaitė 2014-12-23 15:58
Praėjusį rugsėjį konferenciją „Vilnius Music Week“ lankė DJ kultūros tyrinėtojas, rašytojas – o ir puikus DJ – Bill Brewster. Jis susirinkusiems pasakojo apie didžėjaus sampratą – dabar jau tiksliai nepacituosiu nė vienos frazės, nes viskas vyko daugiau nei prieš metus. Kaip ir mūsų akistata, kurios įrašas nepelnytai dulkėjo mano harde.
Daina Dubauskaitė 2014-12-22 12:50
Aistė anksčiau buvo Soundsbeauty ir gyveno Kaune, o dabar jau kuris laikas feisbuką margina ryškiom Sidnėjaus spalvom – ne tik nuotraukom, bet ir skrajutėm bei miksais, pasirašytais Aaìste vardu. Po dar vienos skrajutės su dar geresniu lineup’u nusprendžiau pakalbinti muzikinę emigrantę ir paklausinėti jos, kaip gi iš Kauno atsidūrė Australijoje ir ar tikrai jai sekasi taip gerai, kaip atrodo. Neklydau.
Daina Dubauskaitė 2014-12-08 16:31
KiNK pasirodymas penktadienio „Jäger Blow-Out“ buvo šviesesnis ir pozityvesnis, bet, manau, emocine prasme vienas karštesnių ciklo įvykių iki šiol! Itin eklektiškas ir nebijantis labai stiprių nuotaikų ir žanrų svyravimų savo pasirodymuose. Na, gyvas yra gyvas.
Daina Dubauskaitė 2014-12-02 18:34
Vaikystėje Saulius Baradinskas žaidė su „Lego“ ir žiūrėjo MTV. Tuomet studijavo architektūrą, o dabar kuria muzikinius klipus. Viskas logiška. Saulius stovi už (o gal prieš?) pavadinimo „Vilnius Temperature“. Jau beveik ketverius metus komanda kuria ir internete pristato lietuviškus „take away show“, bet, žinoma, kūryba ir ambicijos tuo nesibaigia. Pirmadienio popietę plepėjom ir apie „Vilnius Temperature“, bet labiau – apie klipus. Lietuviškus. Kodėl?
Daina Dubauskaitė 2014-11-26 15:09
„Labam ryte“, „LRT Opus“ – visur per pirmą viešnagės Lietuvoje parą spėjo apsilankyt britas SOHN. Aš pati jį aplankiau koncerto išvakarėse, atlikėjui vis dar įklimpus į jetlag’o pelkę. Visgi nei nuovargis, nei jo muzikos, fotografijų, citatų formuojamas įvaizdis netrukdė pabendrauti visiškai draugiškai. Daug juokėmės ir nukrypinėjom, o išjungus diktofoną SOHN dar papasakojo apie naują appsą – audio gidą, kurį turėjo progą išbandyti San Franciske prieš savaitę. Ir apie tą patį, kuris anksčiau nekamuodavo, nes didesnis būdavo jaudulys prieš koncertus.
Daina Dubauskaitė 2014-11-14 10:59
Anksčiau šiemet išgirdau ir pamėgau Ponty Mython kūrybą, tada – kad jis iš Rusijos persikraustė gyventi į Lietuvą. Net nežinau, kas įdomiau. Žodžiu, proga susipažinti buvo dviguba – be to, Aleksandro muziką leidžia vokiečių leidykla „Dirt Crew“, kurie kaip tik atvažiuoja į „Opium“ paminėti veiklos dešimtmečio. Ponty Mython programoje irgi įrašytas, žinoma. O prieš tai jį gerokai iškamantinėjau.
Daina Dubauskaitė 2014-11-13 10:48
Sutapimų virtinė – praėjusiame žurnalo N WIND numeryje kalbindama danus „WhoMadeWho“ minėjau ir susitikimą su jų tėvynainių „Efterklang“ nariu Rasmus Stolberg. Šįkart akiratyje – pastaroji grupė ir pats Rasmus. Keturių išskirtinių albumų autoriai lapkričio 14-ąją vilniečiams pristatys visiškai naują savo programą – koncertas uždarys iš Kauno į sostinę perkeltą meno festivalį „Insanitus“.
Daina Dubauskaitė 2014-11-10 09:51
Šį vasarį „Dirt Crew“ debiutavo lietuviškas vardas – „Downtown Party Network“. 10” plokštelė pažymėta 77-uoju katalogo numeriu, šis skaičius jau spėjo išaugti, o leidykla švenčia dar tik dešimtmetį. Dar tik ar netgi? Interneto madų eroje toks jubiliejus tikrai solidus.
Daina Dubauskaitė 2014-11-07 15:09
Egidijus yra Remigijaus brolis, abu jie yra Praspaliauskai, o kartu su Džiugu Valančausku – ir „Mother Eleganza“. Neseniai „Dainas Dainai“ man susuko būtent džiugiškoji projekto dalis, o šiandien (arba vakar, turint omenyje, kad pašnekovas sėdi Australijoje) pristatau posėdį su Egyboy. Nors susirašinėjom, jaučiuosi, lyg buvom susėdę akis į akį. Gyva.
Daina Dubauskaitė 2014-11-05 14:56
Būna didžėjų, kurie tik atskrenda, pagroja ir išskrenda. Jų dauguma. Lyg tyčia šį sezoną vienas po kito Vilnių lanko mažumos atstovai. Tokie, kurių įdomu klausyti ir klausinėti ne tik apie muziką, kuriems patiems įdomu sužinoti ir atrasti. Jau buvo gražaus laiko su Roman Flügel, Joakim, Richard Fearless, o spalio 31-osios vakarą iš lėktuvo nešinas Stephen King knyga išlipo Ripperton. Vienas skambiausių Šveicarijos vardų ir tuo pačiu visiškai savo pasiekimų nesureikšminantis pilietis.
Daina Dubauskaitė 2014-10-29 18:05
Nežinau daugiau kartų aplink pasaulį muzikos pagalba apkeliavusio veikėjo Lietuvoje, nei Weedska. Jei tokių ir yra, matyt, likimas nesuvedė. O su šiuo ir protmūšius kartu žaidžiam, ir interneto klausimais yra tekę bendradarbiauti, ir diskotekos vis suveda. Privedė ir iki posėdžio.
Daina Dubauskaitė 2014-10-21 12:50
Kadaise man tikrai patiko britų grupė „Death In Vegas“ – ji buvo kažkuo kitokia nei tuomet garsiai skambėję gitariniai kolektyvai. Patiko ir kažkur dingo, o gal dingau aš? Tuomet prieš keletą metų man apie ją priminė Mark Splinter, papasakojęs, kad grupės lyderis Richard Fearless yra jo pažįstamas ir visai atvažiuotų pagroti į „Gravity“.
Daina Dubauskaitė 2014-10-14 14:51
Prieš 18 metų elektronikos pasaulyje pirmąkart pasigirdo „Monolake“ pavadinimas – iki dabar jau keliskart jį regėjome afišose Vilniuje. ŠMC dar 2001-ais smalsiausi turėjo progos išgirsti duetą, vėliau tai tapo Robert Henke soliniu projektu, kartais abstraktesniu, kartais konstruktyvesniu, visuomet erdvišku ir gaiviu.
Daina Dubauskaitė 2014-08-01 09:06
„Dirty Deal Audio“ man asmeniškai yra pirmas dalykas, patraukiantis dėmesį galvojant apie šiuolaikinę Latvijos muziką. Žinoma, esu subjektyvi, bet darbas, kurį leidykla-kompanija-šeimyna nudirbo per trejus metus ir visa tai apimantis vientisumas juos iškelia virš minios. Net VICE apie „Dirty Deal Audio“ rašė – nedaug baltiškų inciatvyvų gali tuo pasigirti, tiesa?
Daina Dubauskaitė 2014-06-11 09:22
Prieš keletą metų tapę pagrindiniais „Satta Outside“ artistais „Mount Kimbie“ spėjo gerokai ūgtelėti ir subręsti kaip kūrėjai. Nors pernai išleisto albumo „Cold Spring Fault Less Youth“ nuotaika tokia pati post-diskotekiškai melancholiška, jis įvairesnis ir tam tikra prasme kokybiškesnis už „Crooks & Lovers“, kuris buvo svarbus kitais atžvilgiais.
Daina Dubauskaitė 2014-06-04 12:21
Feisbuke Dreems dar neturi nė pusės tūkstančio fanų, bet tai, kas slepiasi po šiuo pseudonimu – škotų kilmės australas Angus Guzman – per savo margą gyvenimą neabejotinai paliko daug daugiau neabejingų. Šiandien jis išmainęs savo tėviškę į Kanadą kartu su Tigos broliu Thomas Von Party darbuojasi dukterinėje „Turbo Recordings“ kompanijoje „Multi Culti“.
Daina Dubauskaitė 2014-04-11 10:24
Vos prieš mėnesį Pete Tong buvo įteiktas Britanijos imperijos ordinas – už ilgametį kultūros puoselėjimą, kūrybą, skleidimą, palaikymą. Radijo ir klubų didžėjus, organizatorius, talentų atradėjas, kolegų būrėjas ir šokių muzikos pulso palaikytojas... Kai turi vos 5 minutes pokalbiui su tokia asmenybe, net nežinai, nuo ko pradėti!
Daina Dubauskaitė 2014-04-08 11:17
Senas ūkanoto dub techno miško lapinas, o gal vilkas? Grad_u vardas tikrai girdėtas tiems, kuriems ne pirmi metai pakeliui į „Sūpynes“ ar „Minimal Mondays“, o anksčiau tekdavo laukti netleiblo „Sutemos“ naujienų. Prieš keletą metų Aleksandras su kolegomis įkūrė savo skaitmeninę leidyklą, bet štai jau kuris laikas leidžia vinilus. Savo, bet ne tik sau. Pats pasibeldė su žinia apie jau penktąją leidyklos „Redscale“ plokštelę, tad nepraleidau progos paklausinėti apie šį Lietuvoje vis dar retą, bet ne tik dėl to žavingą procesą daugiau. Taip pat ir apie kūrybinius grad_u pasirinkimus.
Daina Dubauskaitė 2014-04-09 09:07
Galintis išleisti albumą solidžioj britų leidykloj bei šiuolaikiškai aranžuoti operas, bet galintis ir įrašyti Justin Timberlake edit’ą ar nakties sūkury tėkšti savą „Rondo“ klasikos versiją. Žuvėdros balsu klykiantis pianino klasės absolventas. Few Nolder, arba New Found Land, arba Linas Strockis. Iš Panevėžio. Monaliziškos šypsenos savininkas. Dirbęs „Akropolyje“. Besidžiaugiantis gyvenimu.
Daina Dubauskaitė 2014-04-05 13:31
Marius! Naktinėtojams pažįstamas dėl rimtų, bet blaivaus proto santykių su techno, interneto draugams – dėl 50 juodos atspalvių humoro. Tikrai pozityvus Vilniaus veikėjas, su bendraminčiais prisistatantis kaip „Didžiųjų agregatų inžinieriai“, šmėžavęs repo serijoje „Patamsių gaivalai“ ir turintis giminystės ryšių „Minimal.lt“ familijoje. Techniškai ir grooviškai nepriekaištingas didžėjus. Ir apskritai labiausiai didžėjus. Pribendravom su juo visiškai be progos gerą valandą vieną kovo šeštadienį, dalinuosi su šypsena.
Daina Dubauskaitė 2014-03-18 15:08
Jau prieš keletą metų „Disco Mafia Social Club“ buvo rankomis sukirtę dėl Motor City Drum Ensemble viešnagės Lietuvoje, bet tuomet vokietis nusprendė nuo visko pailsėti fiziškai ir morališkai, tad turėjo praeiti šiek tiek laiko, kol tilpome į jo dabar jau nebe tokią užimtą, bet toli suplanuotą dienotvarkę.
Daina Dubauskaitė 2014-02-20 12:27
IJO. Vardas, atrodo, neatskiriamas nuo kalbų apie lietuvišką elektroniką. Ne vienas – beje, nesenstantis – jo kūrinys ar leidinys užsitikrinęs vietą skaitmeniniuose ar fiziniuose archyvuose. Jau senokai jis Lietuvoje – tik svečias, dažniausiai – festivalių sezonu. Jo leidykla „Blikmuzika“ vadinama net ne mini, o microlabel, bet turinio sukaupta daug.
Daina Dubauskaitė 2013-11-13 20:26
Arūnė iš Vilniaus išvažiavo beveik tuo pat metu, kai aš į jį atsikrausčiau, ir grįžta į Lietuvą taip retai, kad susipažinti gyvai mums kol kas neteko. Iš pradžių ji vadinosi 1.1 ir kartu su Jolita Pabludo, vienintele „Red Bull Music Academy“ absolvente lietuve, gyveno Belgijoje. O dabar su radijo stoties NTS klausytojais sveikinasi kaip laidos „Hepcat Radio“ vedėja Mamiko Motto iš Londono, kuriame gyvena, mokosi, groja.
Daina Dubauskaitė 2013-11-02 11:29
Kai vasarą „Agharta“ iniciatyvininkas Arma paskelbė savo projektą platformoje Indiegogo.com, netrukau susidomėti – atlikėjas planavo lo-fi / experimental / drone / noise projekto „Bruzgynai“ turą po Rusiją ir kvietė prisidėti prie to, kad kelionė būtų bent šiek tiek patogesnė. Prisidėjau, o dabar, kai „Sonic PIlgrimage“ turas baigėsi ir įspūdžiai susigulėjo, nusprendžiau turinti teisę Armą pakamantinėti.
Daina Dubauskaitė 2013-10-24 16:16
Kai prieš keletą metų mano neblogi pažįstami – buvęs pankų grupės „Tai-ka?“ vokalistas Lencas bei du grafikos dizaineriai ir melomanai Marulis ir Namas – pasivadino „Baltic Balkan“ ir prisikepė kompaktų su ne visai elektronine, švelniai tariant, muzika, galvojau, čia tai geras.
Daina Dubauskaitė 2013-08-23 10:30
„A, tai čia tu“, – mane lipančią laiptais į garso įrašų studiją „Roofsound“ pasitiko Vygintas Kisevičius, draugų ir kolegų šaukiamas Vygiu. Taip, ne kartą teko toje studijoje lankytis darbo reikalais ir klausytis Vygio kuriamų audio reklamų. Klausytojui šiandien jis visų pirma pažįstamas kaip „Kurak“, jungtinio projekto, kurį seku nuo premjeros „Menų spaustuvėje“ pernai gruodį, idėjų generatorius.
Daina Dubauskaitė 2013-08-21 16:09
Būna atlikėjų, pokalbiams su kuriais ruošiesi valandų valandas. Net jei tai tik interviu laiškais. Būna, kad derini galimybę pabendrauti su agentais, ir galiausiai nieko neišeina, nes žmonės per daug užsiėmę ar šiuo metu pokalbiai su žurnalistais nenumatyti.
Daina Dubauskaitė 2013-07-02 11:35
Hiphopo ataka bloge! Pastarasis posėdis – tiesa, dar žiemą – vyko MC Mesijaus palėpėje, o praėjusį pirmadienį su dviem projekto „Tie Geresni“ nariais Lietuviu ir Karpiu sėdėjom tarp atgailaujančių „Sūpynių“ festivalininkų ir repavom techno apsupty.
Daina Dubauskaitė 2013-05-21 16:59
Žygį, visą sergantį, jo palėpėje aplankiau iškart po klipo „Nelieskit mėlynojo gaublio“ premjeros „Skalvijoje“. Buvo pati žiemos pabaiga, pokalbis vyniojosi kažkaip siurrealiai – gal dėl Mesijaus temperatūros, gal dėl asmenybės. Visiškai priartėjus „Paskutinio repo albumo“ premjerai (šį penktadienį!) metas viską paviešinti.
Daina Dubauskaitė 2013-01-05 14:30
Kiekvienas susitikimas su Žilvinu Noruišiu galėtų virsti straipsniu. Ką čia susitikimas – internetu esame tiek pribendravę su scena ir muzika susijusiais reikalais, kad knygą galėtume leisti. Tai pašnekovas, turintis ką pasakyti daugeliu temų, ir sako tai vaizdžiai bei plačiai.
Daina Dubauskaitė 2012-10-10 11:39
Penktadienį jo muzika nutvieks vieną keturių Kauno festivalio „Insanitus“ erdvių. Phon.O šiandien siejamas su „Modeselektor“ kompanija „50Weapons“ (čia pavasarį išleido albumą „Black Boulder“), bet nevertėtų pamiršti, kad šis vokietis stovėjo prie Apparat ir T. Raumschmiere leidyklos „Shitkatapult“ ištakų ir šiaip Berlyne gyvena jau 15 metų, tad muzikinis jo bagažas – erdvus ir labai elektroniškai įvairus.
Daina Dubauskaitė 2012-09-17 15:01
Praėjusį ketvirtadienį „Facebook“ pasibeldė daugiau ryšių turintis kolega Ramūnas Zilnys ir draugiškai informavo, kad štai jau savaitę Vilniuje laiką leidžia Marshall Jefferson, ir niekam tai neįdomu! Tuomet prisiminiau puse ausies tokį gandą jau girdėjusi, ir iškart pakračiau savo telefonų knygutę.
Daina Dubauskaitė 2012-08-31 14:28
Mano diskotekų kalendorių pasklaidantys skaitytojai jau turėtų būti įsidėmėję pavadinimą „Agharta“. Tai – itin aktyvūs gana plataus spektro muzikos – labiau pogrindžio, nei fasadinės – skleidėjai. Pati pastebėjau „Agharta“ ir idėjinį projekto vadą Arma prieš dvejus metus, kai vyko pirmasis šaltos muzikos festivalis „Speigas“.
Daina Dubauskaitė 2012-06-27 22:13
Balandį į mano pašto dėžutę pirmą kartą atskrido laiškas nuo Stepan Bitus. Tuomet pirmą kartą apie šį muzikos aktyvistą iš Baltarusijos ir sužinojau. Jis prašė paskleisti žinią apie savo tautiečių muzikantų naktį „Minskas Deep“. Taip užsimezgė kol kas tik internetinė mūsų pažintis. Ėmiau vis dažniau Stepaną pastebėti miesto vakarėlių kalendoriuose – tai „Studio 9“, tai dar kur nors, grojantį kartu su man neblogai pažįstamais personažais. Todėl išgirdusi apie būsimą jo projekto „Monsoon Season“ plokštelę Niujorko leidykloje „Deep & Disco“ nusprendžiau imti ir išsiaiškinti, ką šis ponas veikia Lietuvoje ir ką sako jo muzika.
Daina Dubauskaitė 2012-04-20 09:12
Kas gi kitas, jei ne jis, labiausiai tinka į rubriką „Posėdis“? Kas bent kartą buvo susėdęs su Nerijumi, „min_for“ nariu, „Minimal.lt“ dvasiniu guru ir vienu iš festivalio „Sūpynės“ titanų, žino, apie ką aš. Juk jokia paslaptis, kad Shn reiškia ne ką kita, o „šnekius“. Pažįstu jį kokie septyneri metai, ir niekada nebuvo kitaip.
Daina Dubauskaitė 2012-02-14 23:02
Posėdžio antraštėje išdaviau tai, ką pati sužinojau tik trikampio ryšio Vilnius-Odensė-Golvėjus, arba Daina-Darius-Paralade, pabaigoje! Bet „Baltijos Elektronikoje“ Ramūnas Zilnys juk pastebėjo, kad karštoms smulkmenoms būtent antraštėse ir vieta. Konferencijoje lankėsi ir „Silence Radio“, „Inner Soul Rhythm“, „Mix Subo“ ir kitais lietuviškais kanalais pažįstamas Darius, šiam sklaida nenusileidžiančio Ramūno – toks Paralade žemietiškas vardas – Lietuvoje kol kas nesutiksim. Bet kažkada tas laikas tikrai ateis.
Daina Dubauskaitė 2012-01-25 12:45
Taip, jis kietas didžėjus, prodiuseris ir remiksuotojas, bet tai apie britą Ewan Pearson, jaukiai gyvenantį Berlyne, mes jau žinome. Antrosios naktinio gyvenimo ir elektroninės muzikos konferencijos svečias į Vilnių pakviestas, manau, neatsitiktinai – padiskutuoti jis mėgsta, ir tikrai turi ką pasakyti. Tiek iš praktinės, tiek iš teorinės pusės. Ir yra apkeliavęs ne vieną panašaus tipo renginį, konferenciją ar akademiją. Apie šią patirtį ir nusprendžiau pasikalbėti telefonu. Gal įtikins kokį vieną kitą skeptiką?
Daina Dubauskaitė 2011-12-08 15:23
Skeptikams gal pasirodys kiek juokingas faktas, kad interviu iš laidos vedėjo ima antroji laidos vedėja. Visgi „Mix Sube“ esu tik mažąją laidos istorijos dalį, daug ko apie pačią pradžią, o ir eigą nežinau, o ir sprendimą spausti „stop“ Loranas Vaitkus priėmė vienas.
Daina Dubauskaitė 2011-09-29 11:11
Kad vakarėlis susideda ne vien iš atlikėjo ir jo gerbėjų, man jau seniai aišku. Kol nepradėjau kalbinti apsaugininkų ir barmenų (o planuoju), prie arbatos paposėdžiauti pasikviečiau vizualinės renginių pusės meistrę, paprasčiau (sąlyginai) vadinamą videomenininke – Eglę Suckmafinger. Net įdomiau yra tai, kad šiuo metu Eglė koncentruojasi į darbą teatre, o ne diskotekose. Vadinasi, į gana masyvų savo kūrybinį etapą jau gali pažiūrėti iš toliau.
Daina Dubauskaitė 2011-06-07 10:00
Nė žodžio apie techno ir house, nė žodžio apie Berlyną, klubai paliesti tik tam tikru kampu. Išties netipiškas interviu su didžėjumi, kurio vardas šiemet „Sūpynių“ belaukiant linksniuojamas dažniausiai. Jay Haze nėra tipiškas atlikėjas, tad kitas klausimų kampas ir vis tiek netikėti jo atsakymai nėra laužti iš piršto. Skaitinys apie geresnį gyvenimą ir meilę. Tinkamas turint omenyje, kad festivalis Pakretuonėje, kuriame meilės tikrai netruks, iššaus jau kitą savaitgalį. Aišku, turim ir ką įsijungti fonui.
Daina Dubauskaitė 2011-05-27 13:31
Kol kas tik internetinis mano pažįstamas iš Londono Tomas Pečkys užsiima tuo, kam man vis dar trūksta laiko, įkvėpimo ar tiesiog pasiryžimo. Per trisdešimtmetį perkopęs buvęs klaipėdietis, sąžiningas reiveris, mokyklą baigęs drauge su Mindaugėliu, mokslinio tyrimo lauku pasirinko Lietuvos naktinio gyvenimo istoriją.
Daina Dubauskaitė 2011-04-27 11:17
Visai neseniai „Love In Slow Motion“ gimtadienį atšventė su Sankt Peterburgo gyventojais „D-Pulse“. Lietuvoje svečiavosi pusė projekto narių, ir tam tikra prasme tai buvo įžanga į tai, ką pristato žemiau esantis pokalbis. Gegužės 13-ąją Vilniuje koncertą trinktels maskviečių trio „Tesla Boy“.
Daina Dubauskaitė 2011-04-20 12:25
Kai aš, neseniai atsikrausčiusi į Vilnių, maždaug prieš devynerius ar aštuonerius metus eidavau į repo tūsus „Aktorių namuose“, Vaiperis ten dažnai stverdavo mikrofoną ir atlikdavo MC pareigas. Kažkada kartu vykom į RZA koncertą Rygoje! Vėliau, mane jau pavergus kitiems ritmams, kiek netikėtai susidūrėm vienoje darbovietėje – toje pačioje reklamos agentūroje kūrėme tekstus. Ir man tikrai nebeužtenka suskaičiuoti rankos pirštų visoms Vitalijaus veikloms, kurias jis spėja sugalvoti, suorganizuoti ir įgyvendinti. MC, didžėjus, prodiuseris, A&R vadybininkas – viskas įdomu ir turi atgarsį. „Despotin‘ Beat Club“ vedėjas, beje, radijo eteryje pirmiausia ėmė interviu iš manęs. Tai buvo prieš kelerius metus, dabar keršiju!
Daina Dubauskaitė 2011-04-12 23:00
Iš turbūt ketvirto per pastaruosius keletą metų karto pagaliau pavyko produktyviai pasėdėti su Vidžiu. Ne paslaptis, kad dažnai su „Silence“ tėčiu dirbam ranka rankon, o ir požiūriai bei skoniai sutampa daugeliu atvejų, ir šiaip tai vienas nedaugelio žmonių, į kurį galiu kreiptis tėviško patarimo. Ir visgi tikiu, kad turėdama progą paklausti giliau nei kiti kartu objektyviai galiu vertinti Vidžio kaip didžėjaus bei atlikėjo svorį lietuviškoje scenoje. Be to, žodis „lietuviškas“ jau kuris laikas nieko neapibrėžia – mano pašnekovas su kolega Mario tai čia, tai Stambule, tai Rygoje, tai Londone. Bet ir Vilniaus neapleidžia.
Daina Dubauskaitė 2011-03-24 00:00
Jau ne kartą esu minėjusi praėjusią vasarą įvykusį parytinį-festivalinį nušvitimą, kuomet vėl supratau, kad drum’n’bass yra nuostabus garsas. Ir kad šiandien jis yra kitoks. Pirmasis to kaltininkas buvo S13, vėliau „Satta Outside“ giliai smeigė Intakz. Daro tai iki šiol – pastaruoju metu praktiškai nė vieną savaitgalį neapsieinu be jo DJ setų, ir, manau, tai akivaizdu iš mano rašinių. Metų atradimas? Savotiškas. Ir ne tik diskotekinis.
Daina Dubauskaitė 2011-03-14 00:00
Vytį pažįstu šimtą metų. Kažkada susidūrėm #ryralio kanale mirke – jis buvo įkūrėjas, aš – gerbėja, susitikom myte, ėmėm bendrauti. Tada kartu pagrojom „Cafe de Paris“, nes aš viena bijojau. Dabar jis groja daug geriau už mane, tiesa, daug mažiau dizaineriauja, nei kadaise.
Daina Dubauskaitė 2011-03-04 00:00
Debiutuojančioje mano blogo skiltyje „Susėsta“ – pirmasis interviu. Iššauktas naujo Golden Parazyth singlo „Shelter“ fakto, bet iš tiesų, kaip man įprasta, apie daug daugiau dalykų ir nuotykių.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS