Braitonas nusipelno tavo meilės
Vardiju priežastis.
Jis mažas (bet kietas!), todėl viskas koncentruota maždaug vienoje vietoje ir nereikia gaišti ilgų valandų traukiniuose. Namo beveik visada pėsčias gali pareiti.
Braitone žiema nebaisi - iki pat gruodžio gali vaikščioti su šlepetėmis. Su marškinėliais ir be skėčio. Lyja, tiesa, dažnai, betgi atostogos - kodėl nepasimaudžius?
Jei vis dėlto pasidarys šalta, pradėk boikotuoti prieš visas didžiausias Europos drabužių parduotuvių grandines, nes atrasi Lanes - daug susipynusių gatvelių, kur slepiasi ir stirtos seniai sapnuotų knygų bei albumų, ir marškinėliai su netikėčiausiais užrašais, ir vintage ženkliukai, patefonai, lagaminai, auliniai batai ir kiti laimės ašarą spaudžiantys menkniekiai.
Išalkęs gali užsukti į nacionalinio pasididžiavimo - fish'n'chips užeigas. Kur dar, jei ne prie jūros? Jei nuspręsi pasielgti šventvagiškai ir neragauti - šimtai kebabų ir kitų į batoną sugrūstų dalykų... Čia, deja, nieko naujo.
Riebalus po pietų degink bandydamas kuo greičiau pasiekti kitą grafitų sienos galą. Jos ilgis - pusė kilometro, o atsirado ši miesto puošmena vasarą, per mėnesį (!!!) trukusį hiphopo festivalį. Vietiniai sako, kad nuo 2002-ųjų fiestos su Fatboy Slimu tai buvo didžiausias įvykis paplūdimyje. Word.
Sėdėdamas dviaukščio autobuso viršuje, pačiam prieky, matysi daug daugiau, nei galėtum įsivaizduoti. O kai sutemsta, visas Braitonas tampa tavo. Nuo "The Globe" su visa biblioteka skaitymo prie pintos alaus malonumui iki "Riki Tiks", kur vietoj knygu gauni Tiga. Iki vienuoliktos, žinoma...
Po jos prasideda šiek tiek aštresni malonumai. Vieną po kito gali lankyti nesibaigiančius (tik anksti uždaromus) klubus tiek Braitono centre, tiek krantinėj, tiesiog jūrai prieš nosį. Pradedi nuo "Funky Buddha", kur skamba nuo "Franz Ferdinand" iki tech house. Ne tiek ten tos vietos, kiek gražios nuotaikos ir dailių jaunų vietinių telpa. Kurios, tiesa, kartais per daug kvailai myli turistus.
Visai šalia - ir labiau cheesy "The Beach", kur vakarai "I Love 90s" ir "Born in the 80s" vyksta. Į pastaruosius, beje, visi, 9-ajame dešimtmetyje gimę, nemokamai eina. Klausimas tik vienas kyla - kodėl vis dėlto šokių aikštelė atrodo lyg per beždžioniukų diskoteką? Ir dar nelabai patiko, kad diskžokėjas ne miksuoja, o kalba tarp gabalų. Bet bent šie tikrai geri. Juk 9-asis dešimtmetis... Nors nenustebk. Ten gali rast ir dramenbeiso. Agenda labai jau įvairi, kaip, beje, ir daugelio kitų skylių čia.
Medučio laižyti skubėk į "Honey", švelnią atokėliau esančio hardcore gėjų (juk čia - jų angliškoji sostinė) klubo "Revenge" atmainą. "Honey" tavęs per prievartą negundys ir nevilios, leis seksualiai judinti klubus leidžiančias melodijas, na ir šiaip. Netrukdys atsipalaiduot iki galo.
"Concorde II" mėgsta žvaigždės. Manau, tiek pasakyti užtenka - ten eina visi.
Na, bet visa tai - daugiau ar mažiau įprasta. Egzotikos ieškok atokesniuose kiemuose ir kampuose. Pavyzdžiui, šalia vieno prabangaus viešbučio įlindęs "Alicats" (tiesa, tik baras) - kiekvieną vakarą čia rodo nekomercinius filmus, dar nesibaigus titrams, jau ištraukiami patefonai, o diskžokėjas neigia hausą. Apsitrynę ir suskilę viskas nuo sofų iki sienų, bet barmenės tokios malonios, kad neišeisi bent be dviejų pintų.
Dar šitam išprotėjusiam geriausiam britų kurorte gali palošti automatais. Taip smagu, kad net užkrečiama - "Brighton Pier", tiesiog kaip Palangos tiltas, nepastebėti neįmanoma.
Taip, drabužiai, maistas, hiphopas, barai, klubai, dviaukščiai autobusaii... Gal ir ne viskas, bet pamatysi pats. O vietiniai sako, kad šiuo metu miestas miręs, bet savo ruožtu tada galėčiau tą patį (ir dar baisiau) pasakyti apie Vilnių. Ir tik dar labiau noriu grįžti ten vasarą pamatyti jį gyvą. Et, jei tik tas pliažas nebūtų vieni akmenys... Kurortinė Bonifacijaus nuotaika palieka net lietui merkiant - turbūt ir jis linksminamųjų dalelių prisodrintas. Cheers.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS