Anketą pildo „Sūpynių“ svečias Claus Voigtmann
Nuplėšus dar vieną kalendoriaus lapą belieka įjungti atbulinį laikmatį ir konstatuoti, kad iki „Sūpynių“, vieno iš solidžiausių lietuviškos vasaros papuošalų, beliko 16 dienų. Juokas! Atlikėjų festivalyje, šiemet liekančiame Pakretuonėje, ruošiasi pasirodyti ne viena dešimtis. Net ir vien apie užsieniečius kalbant gausa pakankama! Užsibrėžiau tikslą pakalbinti du iš jų.
Pirmasis, Londone gyvenantis buvęs architektūros studentas ir su „Audi“ dirbęs dizaineris, o dabar naktinio veiksmo projektų „Toi Toi“ vadovas (drauge su sužadėtine Isis Salvaterra), Claus Voigtmann, linkėjimus atgal jau perdavė. Pažintis, tiesa, trumpoka ir anketinė, bet jau pasiklausius architektūriškai konstruktyvių ir preciziškų bavaro setų aišku, kad pirmąją „Sūpynių“ naktį kelios valandos su juo nepabos ir neprailgs. Jungiam gilų, skaidrų, ne itin skubantį praėjusių metų įrašą ir skaitom.
Ką apie tavo karjerą jos pradžioje manė tėvai? Ir ką mano dabar?
Abu visada mane labai palaikė, ką beveikčiau. Tiek su architektūra, tiek su muzika. Buvau nusivedęs tėvus į porą tūsų, šoko kaip turi būt už manęs grojančio.
Geriausias tavo pasirodymas.
Sunku pasakyti. Yra buvę tikrai daug ypatingų. Tiesa, „Toi Toi“ baigiamieji setai visada tarp favoritų.
Geriausias dalykas kalbant apie tavo veiklą „Toi Toi“.
Minia.
Dalykas, dėl kurio verta gyventi Londone.
Tau prieinami visi kultūriniai renginiai, kokius tik gali įsivaizduoti, taip pat gali susitikti įvairiausių žmonių.
Blogiausia, kas nutinka gyvenant Londone.
Čia gyvenant paroje reikia daugiau nei 24 valandų... Nuolatinė kova su laiku.
Priežastis studijuoti architektūrą.
Studijos ir yra gražiausia architektūros dalis. Studijuodamas praleidau nuostabius šešerius metus, kurie buvo kupini fantazijos ir gražių draugysčių.
Priežastis architektūros nestudijuoti.
Architekto darbas gali būti labai jau sausas ir visai nekūrybiškas.
Kokie stereotipai apie elektroninę muziką tave juokina? Arba pykina?
Mane juokina arogantiškas kai kurių didžėjų elgesys. O pyktis... Manęs pikto dažnai nepamatysi.
Gal galėtum paaiškinti, kodėl klube ar vakarėlyje apskritai reikia didžėjaus ar gyvo elektronikos atlikėjo?
Menas parinkti ir sumiksuoti tinkamus kūrinius setą visuomet papuošia asmenine nata. Viskas tam, kad pavergtum žmones, jų jausmus, nuvestum juos į kelionę. Šie santykiai lygiaverčiai, abu duoda, abu pasiima. Bukas žiūrėjimas į kompiuterio ekraną to niekad nepakeis. Štai ir tikrojo miksavimo grožis.
Kuri nakties dalis klube sunkiausia?
Kai reikia išeiti...
O kuri – smagiausia?
Dūzgė.
Mėgstamiausia klubo vieta. Išskyrus DJ pultą.
Aišku, kad šokių aikštelė. Tikras didžėjus visų pirma turi būti ir užkietėjęs kluberis.
Tūso pabaigos TOP3.
Be vokiečio pirmaisiais pultais „Sūpynėse“ taip pat gros Jay Haze, Pacou, Teeth ir dar kai kas iš toliau; lietuvių gretose gi Intakz, Saulty, Brokenchord, Calli, Endis, Few Nolder, „Mmpsuf“, Hallucin, Loranas Vaitkus, Noid, Split Pulse, Sraunus ir t.t. Specialiai vardinu bet kaip, juk festivaliuose niekas nevyksta pagal abėcėlę...
Daugiau techninės informacijos apie vietą, laiką, kainą ir kitas žemiškas detales kol kas galima rasti „Facebook“; festivalio organizatoriai Minimal.lt žada, kad jų puslapis startuos jau tuoj tuoj. Beje, oficiali įžanga į 2011-ųjų iškylą pasisupti Vilniuje įvyks birželio 13-ąją, atidarant atvirą „Minimal Mondays“ sezoną mano neseniai aprašytame „Vienuolyno kieme“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS