Alfa!
Sniege, užknisai, tirpk greičiau. Per tave net pasivaikščioti normaliai neįmanoma, ką jau apie naktinį bastymąsi kalbėti.
Vis tiek šiek tiek pasibasčiau. Penktadienį tai vaikiškai - į kiną, ir tiek. Bet net 99 filmus sugebėjau pamatyti - festivalyje "Pravda viena minutė". Turbūt ir tu, tu, tu, ir dar tu ten buvai, nes tokio anšlago "Lietuvoje" jau seniai nemačiau - na, gal per "Kino pavasarį". Du seansai ir abu kaupini! O publikos margumas - nuo naiviai dailių keturiolikmečių iki pačių tikriausių pensininkų. Ir šiaip "kažkur matytų" per akis. "Pravdos" kolektyvas drąsiai gali imtis vakarėlių organizavimo. Jei tik išspręstų nepaaiškinto vėlavimo problemą - pusę valandos stovėti už salės durų buvo nei šis, nei tas.
Gaila, bet tų 99 filmų vis dėlto buvo per daug mano vargšei per darbo savaitę nuvargusiai galvelei. Pirmi penkiolika dar buvo klaikiai juokingi, vėliau pastebėjau tik kas penktą ir ne tik dėl gerumo. Pavyzdžiui, įpusėjus pradėjo dirginti laikrodžiai bei plastilinas - jei jau vienas, tai ir visi! Nors vienas su plastilinu, radiacija ir rope tapo mano favoritu. Dar labai trūko kompiuterinio meno pavyzdžių - visi apsimeta didžiais operatoriais. O kai kurie garso takeliai parinkti tikrai originaliai. "Raskila", Alfonso Nykos-Niliūno "Orfėjaus medis" (beje, gavęs paguodos prizelį autorius neišdrįso pakilti scenon) ir "RyRalio" įsiminė labiausiai.
Salės palaikymas buvo kaip tik toks, kokio reikia - entuziastai pasikeisdami garsiai skelbė filmų pavadinimus, po riebesnių pokštų merginos (nepasikeisdamos, o visos kartu) klykė iš kaifo, plojimai taip pat skambėjo gan organizuotai. Nežinia, kaip pirmojo, bet antrojo seanso publika turbūt jau buvo užtektinai apšilusi, kol laukė tos vėluojančios pradžios.
Nugalėtojai tikrai tinkamai atsijoti - neturėjau priekaištų beveik nė dėl vieno. Girdėjau, pirmojoje dalyje, kai ir buvo oficialiai pasveikinti prizininkai, sužibėjo antrąją (ketvirtąją?) vietą laimėjusio filmo ("nitro…brhonkanolis… ALFA!") pagrindinis aktorius, grupės "Verslo rizikos rezervas" narys Stavaris. Gavęs prašmatniai įstiklintą diplomą, jis įsivėdėjęs spyrė į jį ir, be abejo, sudaužė. Štai kaip reikia mokėti išreikšti pergalės skonį! Beje, Morka sakė, kad nuo mokyklos laikų herojus taip ir nepasikeitė.
Jei dar nežinai, čempionas - "Manifestas", apie tai, kad reikia stengtis dėl Lietuvos moterų, kad jos neišvažiuotų į užsienį ir ten jų kitatautiškai nemylėtų kiti. Ir kad jos neliūdėtų, negalėdamos "myliu" lietuviškai ištarti. Visa tai dėstė solidus kostiumuotas vaikinas su lengvučiu slavišku ankcentu. Filmas, beje, dedikuotas merginai, kuri dabar gyvena Airijoje, ir, deja, ne su lietuvaičiu džiaugsmais dalijasi.
Galva virte ūžė po šitiekos meno, taigi įprastas pramogas nutariau pasilaikyti šeštadieniui.
Apsižvalgiusi Kaziuko mugėje pasipuošiau ką tik įsigyta grandine (Telefonui! Naujovė!) ir patraukiau ten (tiksliau, pas tą), kur seniai žadėjau. Sezzy, shake your bon bon for me.
Tai štai kur tas auksinis jaunimas renkasi. "Gravity" ryškiai neišsigando policijos žadamų reidų, nes matėsi ir mergaičių, tiesiai iš mokyklinio suolo išlindusių, ir jų bendraklasių. Bet vaizdo tai anaiptol negadino - daugelis pasipuošę taip, kaip moko urbanistinės kultūros dėstytojai iš televizoriaus. Štai diskžokėjas 2Fresh, pasirodo, tarp gerbėjų ir draugų gimtadienį savo šventė. Ta proga pasidabino raudonu "Adidas" treningu ir atitinkama kepuraite. Niekur kitur, tik čia, pamaniau…
Taigi muzika - kadangi ilgai drąsinausi, atėjau tik apie pirmą nakties, kai už vairo stojo Mamania. Pataikaudamas vakarėlio formatui vaikinas nesismulkino ir mėtė hitą po hito - nuo Missy Elliot "Work it" iki Snow "Informer". O dancefloore - kas įmantriau, kas išsukčiau užpakaliuką paraivys. Gražu žiūrėt! Ir nieko per daug verksmingo ar juokingo, gal tik daugumos tas bling bling dirbtinokas, bet juk ne visi gimsta juodaodžiais. Išėjau galvodama, kad tai, ką daro Sezzy - vis dėlto ne cirkas, o dar vienas teigiamas pipiriukas mūsų kol kas neužvirusiai nakties kultūros revoliucijai.
Cha, ir vėl ilgas savaitgalis laukia! Ketvirtadienį ramiai pasėdim užkandinėse ir užgertinėse, o penktadienį - net ne kaip, o UŽ TĖVYNĘ.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS