Velykų atostogos prasidėjo (pirmoji dalis)
Iš tiesų tai manau, kad savaitgalis prasideda būtent tada, kai labiausiai to reikia. Kartais net pirmadienį - bet tai jau įvairių aplinkybių dermės reikalas. Manasis startavo vakar.
Jaučiausi lengvai apgauta - liežuviai aplink plakė, kad "Pergalės" durys atsivers 20.00, o "dr.Green" pasirodymas prasidės 21.00. Na, realiausiu atveju buvo galima tikėtis pusvalandžio vėlavimo. Bet kur tau - neskubėdama prasikošusi per pavasarėjantį Vilnių prie kasų stojau dar gerokai prieš devynias, o už uždarų salės durų jau, deja, triūbijo "greenų" pučiamieji. Na, anksčiau pradėsi - anksčiau baigsi. Juk penktadienis oficialiai darbingas.
O, taip, "greenai" - mano gyvai neklausyti berods nuo 2003-ųjų, kai dalyvavo kažkokiose studentų dienose. Skapunkrastafunk klasės atstove aš niekad savęs nelaikiau, bet kaip tu žmogus gali nemėgti tos muzikos, kuri supertiksliai išreiškia visa tai, kas dedasi aplink? Jokio sintetinio apvalkalo, jokio dirbtinio "grūzo" ar "grūvo", o tekstai tokie elementariai ideologiniai (tiesa, gal kartais net per daug paranojiški), kad net keista, kaip kažkas dar gali klausyt "Mango".
Apsidairius aišku, kad ne aš viena patenkinta. Publika retrospektyvi kaip reta - nuo -niolikmečių (tik tokio tipo renginiuose aš juos visiškai toleruoju ir net skatinu), poginančių prie scenos, iki "senų pankų", kurie, matyt, atėjo atsiminti. Šypsosi ir Kastis, kadaise turėjęs bene populiariausią pankų grupę "Turboreanimacija", ir mušeika Mantė iš "Muscat" o Lencas iš jau buvusios "Tai ką?" skanduoja "dr.Green" saksofonisto pravardę. Nenustoja net tada, kai sugroti visi hitai, bisai ir Erika paskelbia didžiąją pertrauką. Beje, tikras faktas, kad atitinkamos stilistikos renginiai beveik niekad nepraeina be tos pačios Erikos ugninio pasirodymo - šį kartą atsirado ir pagalbininkė.
Kaip ska/punk/soul propaguotojai apibūdinti "Ejectes", privertę ir lietuvius švęsti frankofonijos dienas - ne iš kelmo spirti. Net šiek tiek žvaigždės, atrodo. Jau po pirmosios dainos vokalistas ir jo dailiai pasipuošusios pritarėjos sako publikai "sing with us!" ir užkuria tokios ritmingos energijos mašiną, kad abejingų nelieka. Paprastą kaip du kartdu sceninį judesį kartoja visi, stovintys arčiau scenos. O aš praėjus gal penkiolikai minučių nuo koncerto pradžios jau laikau rankose ką tik įsigytą jų albumą. Mano naujas mėgstamiausias gabalas "Yasmina"!
Gaila, įrašas ne toks energingas, kaip vakarykštis pasirodymas, pasibaigęs padoriai anksti - prieš dvylika. Labai jau nenoriai tiek muzikantai nuo scenos lipo, tiek publika skirstėsi. Bet pasirodo, kad "Pergalė" vis dar neuždaroma ir balandį vėl rengia kažką nenuobodaus - tegyvuoja gitaros...
Einu pirkti dovanos "Stereo45", susimatysim po Velykų!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS