Leonas ir Jazzu „scorino“
Labai noriu paliesti ir į grotuvą įsidėti dar tik beišleidžiamą Leon Somov ir Jazzu albumą „Score“. Pirmojo, pernai sales ir ausis šlavusio ir galiausiai jau kiek nusišlavusio „Updated“, tikrai taip nelaukiau. Ir dėl to kaltas tik netikėtai labai nudžiuginęs naujos programos pristatymo koncertas.
Dar sausį prisiekinėjau sau ir kitiems, kad į „Tamstą“ daugiau neisiu. Mat supykau, kai per geriausią Golden Parazyth gabalą man (o ir artistui) prieš nosį lakstė padavėja su alum ir kepta duona. Na, bet noras pirmiau išgirsti „Score“ gyvai, o ne įrašytą, buvo stipresnis.
Neneigsiu, noras, gal net azartas, kilo perskaičius Leon Somov ir Jazzu mintis apie tai, kad naujieji muzikiniai žingsniai – organiški, taip duetas nori skambėti ir koncertuose. Dabar jau tvirtai galiu pasakyti – tai nėra iš piršto laužta pijarinė frazė. „Score“ yra itin gyvas visomis prasmėmis ir tuo pačiu puikiai elektroniškai apžaistas darbas.
Duetas subrendo. Taip, kartu jie jau ne vieneri metai – anot Jazzu, visi septyneri – bet būtent šio koncerto muzikinė branda atsiskleidė ypač aiškiai ir drauge netikėtai. Matyt, tikslingas sprendimas buvo koncertą dalinti į dvi dalis – naują programą ir „senus gerus“. Šie po „Score“ skambėjo, na, tikrai ne prastai, bet kažkaip... naiviau?
Daugiau apie visus kūrinius ir kiekvieną atskirai visgi reikės galvoti po paties albumo perklausos. Ir klausyti teks bei norėsis, atrodo, ne kartą. „Score“ – tai gausa. Apskaičiuota, neperkrauta, subalansuota, bet gausa ir fjūžas. Leono narsiai statomos gitaros sienos, tobulybę pasiekę Marijaus Aleksos būgnai, dūmais apvytas dub ir drauge su pirmuoju sniegu už lango trenkęs triphop.
Neatsimenu nė vienos Justės sudainuotos eilutės, nes ausys labiau linko į muziką, ne į tekstus, bet ir jos balsas skamba daug labiau... suaugusiai? Užtikrintai, ne per saldžiai. Na, kiaunių himnų „Score“ greičiausiai nebus. Bet ar bent vienas būsimas koncertas praeis be „Tik pasilik“, abejoju, cha cha!
Taip, antroji koncerto dalis jau buvo visai kitokia. Net Jazzu kalbėjo daugiau ir sukneles spėjo keisti rečiau, „Tamsta“ (kaip gerai, kad neperpildyta – du koncertai iš eilės buvo tobulas sprendimas) lingavo gausiau, sumuštiniai ir alus lindo lengviau. Leonas išsitraukė jau ir akustinę gitarą, nors, tiesa, dvigubas elektroninis ir gyvas „Butterfly“ bytas jau vertė pagalvoti apie ateinančio penktadienio naktinius planus. Dar kartą plaukus pašiaušė labai džiazova bendro „Silence“ narių projekto „Revolution“ versija (net Leonas šovė ranką aukštyn), o bisas „Tik pasilik“ (sakiau) ištirpdė ir kiečiausių savo damų palydovų širdis. Kaip visada.
Iš tiesų net keista. Kaip taip labai? Atrodo, „Updated“ pristatymas prifarširuotoje „Vasaros terasoje“ vyko ką tik, o tiek Leon Somov, tiek Jazzu laisvu laiku nesigiria. Projektas „XYZ“, soliniai darbai, nuolatiniai koncertai, kelionės – kokioje dimensijoje ir laiko juostoje spėjo gimti toks išbaigtas ir, dar kartą pasikartosiu, brandus „Score“?
Taigi laukiu albumo. Mielai gyvai jo paklausyčiau dar ne kartą – visgi broliai Aleksos yra jau fiziškai neatplėšiama dueto palyda. Tikiuosi, kad taip greit neatsibos. Nepraleiskit progos.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS