„Moderat“: „Siekiame pristatyti kokybišką vokišką produktą!“
Tiek Apparat, tiek "Modeselektor" mums puikiai pažįstami ir dėl pakankamai gausios savo diskografijos, ir dėl viešnagių Lietuvoje. Apparat lankėsi jau tris kartus, "Modeselektor" - dar tik vieną, o ar artimoje ateityje išvysime ir "Moderat", aš kažkodėl abejoju... nors, tiesa, rugpjūčio 8-ąją jie gros visai netoli - Lenkijoje, festivalyje "Audioriver".
Kaip bebūtų, dabar su visais kitais jų ir "BPitch Control" filosofijos gerbėjais džiaugiamės bendru berlyniečių trijulės albumu. O aš dar spėjau ir į interviu traukinį - sako, dabar Saschai, Sebastianui ir Gernotui atsakinėti į klausimus taip pabodo, kad...
Kaip pradėjote dirbti kartu - negi privertė įrašų kompanija?
Priežastis, kalbant atvirai - draugystė.
Teigiama, kad pirmasis "Moderat" įrašas jums kainavo daug sveikatos. Ar dėl to albumo teko palaukti net kelerius metus?
Taip, visiems, išskyrus Szary. Pirmąjį singlą tobulinome iki paskutinės akimirkos, naktį, o Szary ryte teko minti dviratį į studiją, kad spėtume "sumasterinti"... Visai be miego. Labai nesveikas gyvenimo būdas.
Ar turėjote kitų idėjų, kaip pavadinti projektą, jei ne "Moderat"?
"Moderat" buvo pirmasis ir paskutinis pasirinkimas. Juk "Appaselektor" taip seksualiai neskamba...
Ruošiatės daug koncertų surengti kaip "Moderat"?
Šiemet - apie 60 - 70. Palyginimui, "Modeselektor" ir Apparat atskirai per metus sugroja po 120.
Koks jūsų pačių mėgstamiausias ir nemėgstamiausias albumo kūrinys?
Kiekvienas turime atskirą. Visiems kartu labiausiai patinka "Rusty Nails", kaip jau turbūt galima buvo suprasti. Dar išties geras yra "Porc#1 + 2". Na, mums patinka visi!
Ar teko pakovoti įrašinėjant albumą?
O, ir ne kartą. Kartais dėl vieno garselio pešdavomės po keturias valandas ir palikdavome studiją visiškai susipykę. Bet visi galutiniai sprendimai tikrai yra tenkinantys visus tris.
Galbūt ruošiatės į savo draugiją priimti ir daugiau "BPitch Control" atlikėjų ir suburti ištisą orkestrą?
Kol kas apie tai tikrai negalvojame. Kūrybos procesas buvo labai sekinantis, nors ir suteikė daug malonumo. Ateityje tiesiog grįšime prie savų projektų.
Kodėl albumo viršelyje esanti moteris trenkia sau? Kas ją sukūrė?
Iliustraciją nupiešė mūsų geras draugas ir ne mažiau puikus muzikantas Siriusmo. Aišku, galėjome vėl panaudoti kokį žvėrį, bet tai labiau "Modeselektor" tipažas, taigi persigalvojom. Norėjom, kad tai būtų žmogus, kažką sau darantis. Na, gerai, jei sąžiningai, mums tiesiog patiko būtent šis piešinys. Ir tikrai nenorėjom naudoti savo veidų.
Vizualinė muzikos pusė svarbi ir Apparat, ir "Modeselektor", ir, atrodo, "Moderat" kūryboje. Kaip tai įvyko?
Darbas su vaizdais mums - ne naujiena. "Pfadfinderei" - seni mūsų ir ypač "Modeselektor" kolegos. O drauge kurdami naująjį albumą norėjome projekte atrasti naujų gylių, kažko ypatingo. Taigi bus ir DVD. Taip kiekvienas klausytojas pasirinks tinkamiausią jam formatą - CD, vinilą, DVD, skaitmeną...
Gernot ir Sebastian, kaip įkalbėjote Saschą padainuoti?
Visų pirma išgirdome jo balsą albume "Orchestra of Bubbles", ir pagalvojome, kad skamba tikrai gerai. Iš pradžių norėjome, kad "Modeselektor" albumas būtų instrumentinis, bet vėliau persigalvojom ir įstūmėm Saschą į garso įrašymo kabiną, kad uždainuotų. Taigi dabar albume net trys kūriniai su jo vokalu!
O kaip jūsų albume atsirado dubstep?
Tai greičiausiai "Modeselektor" įtaka. Jei tiksliau, Gernot. Jis dėl tos muzikos išprotėjęs.
Kokių įdomių kritikų reakcijų jau spėjot išgirsti?
Daugelis klausia, kodėl albumas toks liūdnas. Bet jis ne liūdnas! Jis - tik berlynietiško rudens ir žiemos atspindys. Čia pilka, šalta ir lietinga, bet tikrai ne liūdna. Liūdna būtų juodai balta, bet ne pilka.
Dabar grįšit prie savo projektų?
Taip, Apparat studijoje įrašinės "Walls of Guitars", o "Modeselektor" ruoš miksą.
Gal jau pasiekėte tikslus, užsibrėžtus karjeros pradžioje?
Neįmanoma jų pasiekti. Tegyvuoja progresas! Tai kaip futbolas - čempionato nugalėtojas kitą sezoną turi pradėti viską iš naujo. Muzika niekada nestovi vietoje, visuomet vyksta judesys.
Kokių praeities įvykių labiausiai gailitės?
Kad Italijoje vėl tas pats ministras pirmininkas. Tai du žingsniai atgal, į tikrai prastą praeitį!
O kas labiausiai džiugina iš naujienų?
Kad JAV pagaliau išsirinko naują prezidentą, ir dar juodaodį. Taip pat Vokietiją valdo moteris, Berlyno meras gėjus - tai du žingsniai į priekį.
Kaip apdovanojate save po ilgų darbo valandų?
"Modeselektor" džiaugiasi šeimomis ir vaikais. O Apparat ilsisi savo milžiniškame bute ir gamina valgį. Dar skraido po miestą savo motociklu. Moterims patinka!
Ką veiksite vasarą?
Visa ji bus vienas ilgas "Moderat" turas. Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje, Meksikoje... didžiuliai koncertai su "Pfadfinderei" vizualine programa. Pradedame balandžio 30-ą ir baigsim tik rugsėjį. "Modeselektor", kaip jau minėjom, dar ruošia miksą kompanijai "Get Physical".
Ar nenorit kartais tiesiog pabėgti nuo "BPitch Control" - juk kartu praleidžiat tiek daug laiko?
Taip, ir kartais pabėgam. Bet vėliausiai po keturių dienų vėl susitinkam. Nes mums vieniems kitų labai reikia.
Ar jūsų muzika - berlynietiška? O gal vokiška, ar apskritai neribojama geografinių ribų?
Muzika ribų neturi. Bet mes siekiame pristatyti kokybišką vokišką produktą!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS