Košė
Košė gatvėse ir netgi galvose. Vieniems dėl savaitgalio, kitiems dėl per didelio krūvio, tretiems sunku rasti priežasčių. Bet kuriuo atveju gyventi liūdniau tikrai nesidaro, oi ne. Įvykis veja įvykį.
Penktadienį, kaip ir žadėjau, buvau namuose. Neskaitant pusvalanduko, praleisto „Savam kampe“. Užėjusi net susinepatoginau, koks pilnas jis buvo. Net antrasis aukštas, dar deramai įrengtas, su neveikiančiu baru – pilnas. Nes gerti pigu? Kokios dar priežastys? Fuck it, ėjau miegoti, o šeštadienį netgi spėjau snieglentininkus, besiruošusius varžyboms prie moksleivių rūmų, apžiūrėti. Ryškūs. O Manfredas – rėksnys.
„Liftas“ vakare labai kaupinas nebuvo, bet gausos pakako. Net ir neatvykus vienam vakaro svečių – Kaune trūksta automobilių! Tikiuosi, Roadsman netektį atpirks jau ateinantį penktadienį „MiestoMuzika.lt“ gimtadienio metu, nors ir turės rankas stingdantį įsipareigojimą neišvaikyti publikos po svečio Joe Syntax seto (interviu su šiuo – čia). Visa kita tuo tarpu raitėsi kažkokioj miglotoj jūroj, Pupa grojo nugarą surėmęs su Simao, šis šeštą ryto bandė vietoj CD grotuvo pajungti plokštelinį, buvo tylos, dar daugiau pastangų, bet tvirtą elektroninį nakties ritmą kiek prieš septynias visgi nutraukė „INXS“. Ir pripildė šiaip jau aptuštėjusią šokių aikštelę. Turbūt turės praeiti kiek laiko, kol vėl išeisiu tokiai ilgai nakčiai.
Artimiausi planai - jau minėtas gimtadienis „Havanoje“. Tą patį vakarą ŠMC atidaroma Carsten Nicolai, jis gi ir Alva Noto, paroda, bet, manau, mano apetitui pakaks ir šeštadieninio jo performanso ten pat. Nemokamai. Geras gyvenimas! Sunku dar patikėti, kokio ryškumo tai paroda bus ir kokio įdomumo jos kūrėjas. Jis šeštadienį dar spės užsukti ir į „Mix Subą“, tad visai ketinu pasinaudoti laisvai samdomos jos vedėjos privilegijomis. Jei pavyktų dar ir atskirą interviu iškaulyti, vasaris emocine prasme jau būtų ir nugyventas!
Atidarymų bus ir daugiau... Štai pasiekė mano pašto dėžutę pranešimas apie naują kokteilių barą „Pušku Pušku“. Necituosiu čia jo, meninės vertės tikrai nėra, tik daug susižavėjimo savo idėja. Ir perspėjimas, kad grosiančius DJ kol kas laiko paslaptyje, bet Vilniuje jie tikrai pažįstami. Paslaptis, deal, netardysiu, bet atsakydama į laišką visgi pasiteiravau, į kurią pusę baras ketina žygiuoti muzikine prasme. Na, house, rokas, downtempo, kažkas? Deja, jau dvi dienos praėjo, bet baro atstovai laiko tam nerado. Negi nemalonu, kai žurnalistai domisi ir rodo dėmesį?
Į temą. Jau ne pirmi metai vis susiduriu su situacija, kai renginių organizatoriai net įsižeidžia ar supyksta, jei nepublikuoji jų atsiųsto pranešimo spaudai būtent tokio, kokį parašė. Bet juk kiekvienas atidesnio proto žmogus suvoks, kad –iausias, -usis, milijonas, populiarus, mada, garsų kokteilis, daug garso ir daug šviesų realiai apie būsimą renginį nepasako nieko. Todėl jei žurnalistai nori kažką patikslinti, pridėti, pacituoti, gal net pataisyti faktines klaidas ir tiesiog nugriebti nereikalingą panegirikos putą, tai juk tik tam, kad skaitytojui būtų tiesiog aišku. Kas, kur, kada ir kodėl vyks.
Be to, tie patys organizatoriai įsivaizduoja, kad visi iki vieno tinklalapiai ar laikraščiai yra skelbimų lentos. Bet juk taip nėra. Na, neturi būti... Reklamos plotai yra reklamos plotai. Aš, kaip naujienų redaktorė, nieko neprivalau ir nesu įsipareigojusi. Jei įdomu ir aktualu, jei nauja, netikėta – valio, jei minėta pagyrų puta ir nieko konkretaus po ja – gal kitą kartą. Visi dirbam savo darbą ir manasis nėra aklas kopipeistinimas (vieno linksmybių puslapio redaktoriui įsijautus „Havana Social Club“ renginio su Caspa aprašyme vietoj „Basscake“ viena salių virto „asscake“, cha cha cha!) . Tuo užsiima jau ir taip per didelis skaičius „pramogų žurnalistų“. Kartais atsivertusi „Miesto ritmus“ ir palyginusi jų antraštes su Ore.lt, Suru.lt ar to paties Djscene.lt pasijaučiu lyg kitoje respublikoje gyvenanti.
Pabaigai – retorinė mįslė. Kodėl „Absolut Underground“ ciklo organizatoriai skrajutėje naudoja Londono metro simbolį (beje, smarkokai saugomą nuo visokių kopijavimų), o pranešimo spaudai antraštėje kalba apie Berlyną? Košė, sakau, kad košė.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS