Jon Kennedy: "Augant mano dieta buvo rokas"
Melodingo ir ypatingo instrumentinio downtempo autorius Jon Kennedy sako, kad daugiau laiko praleidžia kurdamas muziką, nei visą kita kartu sudėjus. Gal todėl jo kūryba - sluoksniuota ir spalvinga, dovanojanti nekasdienę muzikinę patirtį. Šiuo metu britas muzikas, prodiuseris ir diskžokėjus įrašinėja 4-ąjį albumą, o savaitgaliais keliauja po Europos klubų scenas. Šeštadienį "Myspace" draugysčių dėka į savo CV jis įsirašys ir Vilnių.
Kiek žinau, tu pats užkalbinai vilniečius ir pasisiūlei pagrot, kaip čia taip?
Kiek girdėjau, Lietuva nėra ta vieta, į kurią plūsta užsienio artistai. Po to, kai pamačiau, jog scena pas jus visgi egzistuoja, pamaniau, kad būtų išties smagu ir pačiam pasisvečiuot.
Tavo karjerą pastūmėjo Mr.Scruff, kodėl kreipeisi į jį?
Labai paprasta - jis yra mano draugės draugas. Taip, nuo to viskas ir prasidėjo.
Gyveni Bristolyje, bet tai nėra tavo gimtinė. Kodėl pasirinkai šį miestą, o ne, tarkim, visai madingą Braitoną?
Bristolyje sutikau merginą, dabar su ja ir gyvenu. Tai vienintelė persikėlimo priežastis. Braitonas - gerai, bet jis per daug londonietiškas, o tai visiškai ne mano stilius.
Bristolyje smagu, yra daug gero laiko praleidimo vietų. Pavyzdžiui, kartą į mėnesį groju klube "The Elbow Room", kuris be šokių salės turi ir nemažą biliardui skirtą erdvę. Mano naktis vadinasi "Rumour Control".
Ar JFK - tavo giminaitis?
Ne, jokių ryšių su buvusiu JAV prezidentu neturiu. Jei turėčiau, greičiausiai būčiau daug turtingesnis...
Jau seniai laukiamas tavo ketvirtasis albumas, ar greit pasirodys?
Labai greit, jis galutinai šlifuojamas. Iš pradžių JAV įrašų kompanijoje "Organik Records" perleisiu "Useless Wooden Toys", o dar prieš tai savo paties leidykloje "The Jon Kennedy Federation" išleisiu pirmąją plokštelę "Demons".
Turi tokių pseudonimų, kaip 777 ar KRS Jon. Ar jų muzika skiriasi nuo Jon Kennedy?
Nepasakyčiau, kad skiriasi. Tai darau daugiau dėl teisinių dalykų. Medžiagos turiu tikrai daug, be to, turiu pasiūlymų iš įvairių leidybinių kompanijų, taigi joms ir naudoju skirtingus vardus. Kaip jau minėjau, skambesio esmė lieka ta pati, bet varijuodamas vardais turiu galimybę išleisti ir kūrinius, kurie netiko didelėms leidykloms, pavyzdžiui, "Grand Central Records".
Kokia muzika darė tau įtaką?
"Kiss", AC/DC ir "Electric Light Orchestra", pavyzdžiui. Augant mano dieta buvo rokas ir rokenrolas iš mano tėvų įrašų kolekcijos.
Skaičiau tavo mintį apie tai, kad kurti muziką patogu vien dėl to, jog nebereikia pirkti svetimų įrašų. "Mano tikslas - sutaupyti pinigų, nenoriu būti superžvaigžde, noriu tik patenkinti esminius poreikius", - tada sakei tu. Kodėl muzikos versle sunku tapti superturtingu?
Sunku todėl, kad dažnai reikia sakyti "taip" reikalingiems žmonėms, net jei manai priešingai. Nuoširdžiam žmogui tai sunku. Labai daug tokių "reikalingų" sutikau šiame versle. O aš atviras - sakau tai, ką manau, o manau tai, ką sakau. Nesiruošiu bučiuoti svetimų šiknų. Bučiuoju tik savo merginai, nes ji labai graži, cha cha.
Kiek laiko užtrunki kurdamas? Ar turi daug nebaigtos medžiagos?
Turiu gal toną! Kai kuriuos kūrinius "pagaminu" per dieną, kitų gimdymas trunka ištisą amžinybę. Štai per pastarąsias porą savaičių iškepiau keturis remiksus. Niekad negali žinoti, kiek truksi.
Esi muzikantas, o kada ir kodėl pradėjai didžėjauti?
Taip, jau septyniolika metų esu būgnininkas. Didžėjauti pradėjau dėl labai paprastos priežasties - neturėjau grupės, kuri su manim koncertuotų. Esu sukaupęs virš 4000 įrašų, keliaudamas groti pasiimu apie 100.
Kuo tave sugundė hip-hopas, kaip pagrindinis patiekalas grojant?
Kartu su tėvų siūlomu roku augdamas klausiau ir "Run DMC" bei "Tone Loc", taigi ir šis skambesys visada buvo artimas. O klubuose hip-hopas tiesiog labiausiai veikia minią!
Kaip manai, kurioje karjeros vietoje yra taškas, kurį pasiekęs diskžokėjus už pulto gali daryti ką nori? Pavyzdžiui, stebinti fanus neigiama prasme?
Na, manau, kai kurie didžėjai nusispjauna į minios nuomonę ir groja tai, ką jie nori maždaug tada, kai jiems iš šiknaskylių pradeda šviesti saulė, cha cha.
Kaip manai, ką veiksi po kelerių metų? Kaip bėgant laikui tavo gyvenime keičiasi muzikos dalis?
Galų gale supratau, kad man muzika - tai karjera, darbas. Dirbau galybę bjaurių darbų - virtuvėse, fabrikuose, bankuose, bingo salonuose. Dabar man moka už tai, kad turiu talentą linksminti žmones savo muzika. Tikiuosi, palinksminsiu ir Vilniuje.
Tingių ir švelnių ritmų naktį šeštadienį Joną palaikys internetiniai jo pažįstami iš kultūrinio susivienijimo "Monday Jazz". Jie šnibžda, kad renginys taps įžanga į įdomius pirmadienius internete www.mondayjazz.com.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS